Melk & Honing – reportage

Gisteravond waren we te zien in de aflevering van Melk & Honing.
Je kan de reportage hier bekijken:

(enkel voor donateurs)

De opnames zijn vorig jaar in oktober al gemaakt, ik heb daar nog een klein zwangerschapsbuikje, ondertussen is ons zoontje Hugo al geboren.

Voor de aflevering wilden ze in eerste instantie onze kindjes in bad filmen om te laten zien dat we geen shampoo en zeep gebruiken en ons wassen met regenwater. En daarna met dat gebruikte regenwater dan de auto gaan wassen.
Maar die scene hadden we in Het groenste gezin van België ook al gedaan, dus dat vond ik niets.
En onze auto wassen? Dat doen we echt nimmer nooit! Zelfs niet met tweedehands regenwater, zonde van onze tijd. De auto is voor ons totaal geen statussymbool wat er mooi moet uitzien, hij moet gewoon rijden, dat is al. De bumper hangt ook met touwtjes vast, dat werkt goed en zo komt hij al twee jaar door de keuring, waarom dan extra geld uitgeven voor een nieuwe bumper?
Alles wat je niet uitgeeft, hoef je ook niet te verdienen en kun je meer thuis zijn en genieten!
5Info_4inspiratie_E13

Ze hebben hier weer een hele dag gefilmd met een ploeg van vijf mensen. Ik heb samen met Anne-Mar ook taart gemaakt in de wonderpan, om zo te laten zien hoe je bakt zonder oven. En dat als je dus ook heerlijk kunt snoepen als vegan en suikervrij gezin.
Daarbij werden ook de kastjes vol met zakken grootverpakkingen gefilmd.
Maar dit is helaas niet in de reportage opgenomen.
wonderpan

skypeWij hebben geen tv, maar wilden natuurlijk wel graag de uitzending zien op het moment dat hij werd uitgezonden. Dus hebben we op de laptop via skype naar de uitzending op de tv van mijn ouders gekeken. Ideaal en ik ben dus helemaal niet tegen technologische innovaties!

Bekijk ook de andere tv-reportages:
Het groenste gezin van België
Voor hetzelfde geld
Tv-debat: Maakt de smartphone ons gestrest?

Ik vond het weer een mooie reportage die onze eco-lifestyle goed weergeeft.
Ben benieuwd wat jullie er van vonden?


Vind je deze blog inspirerend?
Steun onze vereniging, word donateur en geniet van de voordelen!


Mijn nieuwe blogs over onze eco-lifestyle in je mailbox?
Schrijf je dan in op de Nieuwsbrief.


Of neem een kijkje in mijn Webwinkel of Boekenwinkel waarmee je onze vereniging ondersteunt zonder dat het jou extra geld kost.


16 thoughts on “Melk & Honing – reportage

 1. Lies

  Da’s een heel mooie reportage. Alleen vraag ik me af of tandpasta met bicarbonaat wel zo’n goed idee is. Maakt dat je tandglazuur niet kapot? Ik vind op het internet in elk geval sites die daarvoor waarschuwen.

 2. Tine

  Toffe reportage maar ze had veel langer mogen zijn van mij. De reeds gefilmde reportages zijn zo kort, er zouden nog zoveel andere interessante zaken aan bod kunnen komen.

 3. Carla

  Met het hele gezin gekeken naar de uitzending en ik moet je zeggen: super! Ik ben al een hele poos bezig onze levensstijl te verduurzamen, maar helaas denken de andere gezinsleden niet altijd zo. Nog een lange weg te gaan, maar ik hou vol!

 4. Gerarda

  In één van de filmpjes zag ik een kat lopen. Heb je voor de poes ook al een goedkope soort voeding gevonden, met weinig verpakking en die toch gezond is voor het dier?

 5. PlasticMinimalist

  Zoals ik op Twitter al tegen je zei: Erg leuk om jou en je gezin “in het echt” te zien en een kijkje te mogen nemen in jullie leefomgeving. Ik vind het super dat je regelmatig op tv bent. Je zet zo een hele hoop mensen aan het denken. Ga zo door!

 6. Thuisblijfvadertje

  Bewonderenswaardig! De grootste uitdaging zit ‘m er hier nog in om alle neuzen dezelfde richting op te laten wijzen…

 7. Hilde

  Je kan een natuurlijke tandpasta maken met witte klei en een goed gekozen hydrolaat(bloesemwater), met de nodige etherische oliën erbij…
  Die zijn niet schadelijk voor je tanden en ook goed voor het milieu

Laat een reactie achter

Graag enkel reageren op de inhoud van deze blog.

Wil je eerst de bovenstaande reacties lezen, misschien is je vraag al gesteld en beantwoord.

Heb je een persoonlijke vraag, ga dan naar Eco-advies.

Reacties met links naar commerciele producten of diensten worden niet toegelaten.

Je reactie is niet gelijk zichtbaar, omdat deze goedgekeurd dient te worden.

Reacties kunnen worden ingekort.

Je mag kritisch zijn, maar reacties die niet respectvol zijn, worden niet toegelaten.Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd *


Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.