Keukenmachine zonder elektra

1Eco_2elektriciteit_keukenmachine_multisnijderNadat onze elektrische keukenmachine & blender kapot was gegaan, hadden we dus een blender zonder elektra gekocht.
Maar we misten de keukenmachine toch ook wel, vooral om groenten goed mee fijn te kunnen snijden.
Dus op zoek naar een manuele keukenmachine en ook gevonden!

Wij hebben zelf de Multisnijder gekocht:


Er zijn ook verschillende andere modellen te koop.

Nog een Multisnijder-model dat ook werkt door aan een touw te trekken.
Een Groentehakker die draait en hakt door op een knop te drukken en voor overigens meer dan enkel groenten gebruikt kan worden.
En een Groentemolen die werkt door aan een hendel te draaien.

1Eco_2elektriciteit_keukenmachine_groentehakker

Nu kunnen we dus weer heerlijke koolsalade eten, zelf kikkererwtenburgers maken en noten fijnhakken voor choco-dadel-cashew-taart. Een fijn keukenapparaat dat heel handig is, niet veel plek in de keukenkastjes in beslag neemt én geen elektriciteit nodig heeft.

Lees ook:
Blender zonder elektra
Wonderpan
Energiezuinig koken: hooikist en hooimadam


doneren Vind je deze blog inspirerend?
Steun onze vereniging, word donateur en geniet van de voordelen!

webwinkel
Of neem een kijkje in mijn Webwinkel of Boekenwinkel waarmee je onze vereniging ondersteunt zonder dat het jou extra geld kost.


eco-weekend Kom naar het Eco-Weekend vol duurzame tips, inspiratie eco-mindset, persoonlijke coaching hoe ook jij meer eco, eenvoudig, vrij kunt leven en gezellig samenzijn met gelijkgestemden in de prachtige Ardennen!

17 gedachten over “Keukenmachine zonder elektra

 1. Caro

  Ook handig voor de vakantie. Wij staan graag met onze oldtimer VW bus in de “vrije natuur”, dus dit soort handige machines zijn dan erg prettig om te gebruiken. Dank voor het delen!

  Reageren
 2. la merlette blanche

  Aha, goed om te weten dat deze modelletjes ook noten en dadels kunnen fijnmalen! Is de kracht ook voldoende om noten tot een smeuïge pasta te mixen, als basis voor chocopasta? Mijn mixer met hulpstukken staaf + hakmolen heeft het een tijd geleden begeven waardoor ik al een tijd geen vegan suikervrije choco-notenpasta meer kan maken. Een gemis!

  Reageren
  1. Isabel

   Hoi,

   Ben benieuwd. Heb je al eentje zonder electro gevonden om zelf notenpasta te maken?

   Groetjes Isabel

   Reageren
 3. ikkenormaal

  Voorlopig werkt mijn goedkope hakmachine/mixer/klopper en mijn blender nog goed. Vervangen vind ik dan zonde maar als iets kapot gaat zal ik inderdaad ook gaan zoeken naar handmatige modellen. Ziet er allemaal niet al te inspannend uit dus dat moet wel lukken.

  Reageren
 4. Learning Traditional Skills

  Oohh… heerlijk!! Het doet me zo terug denken aan de tijd als klein meisje bij oma in de keuken… Nostalgie!

  Reageren
 5. Danielle

  Mijn ervaring met het derde model is helaas niet zo goed. Ik kon er niet eens een uitje mee hakken. Door de vorm van de messen blijft alles ertussen zitten en is ook bijna onmogelijk om schoon te maken. Het mes blijft steeds steken omdat het steeds klem zit door alles wat tussen de messen blijft zitten. Misschien is dit model dus meer geschikt voor droge dingen zodat het niet blijft plakken aan de messen en dus niet klem komt te zitten. Ik heb het ding meteen weggegooid nadat het begon te stinken achter de messen.

  Reageren
 6. verena

  hoi,

  welk van deze modellen is dus het meeste geschikt voor dadels en noten? of zijn ze dat allemaal?

  groetjes

  Reageren
  1. GreenEvelien Bericht auteur

   @verena: Wij hebben het bovenste model en dat werkt goed voor noten, helaas niet voor dadels omdat die aan de mesjes blijven plakken. Met de andere modellen heb ik zelf geen ervaring, maar het lijkt me dat hun werking vrijwel allemaal hetzelfde is.

   Reageren
 7. Jella

  Leuke gadgets, maar zelf kies ik toch liever voor mijn goed professioneel chefmes (wel altijd goed scherp houden met een wetstaal) en mijn ruime stenen vijzel. Specerijen en noten gaan heel fijn in de vijzel. Dadels ook. Werkt ook voor humus en falafels. Uien, worteltjes, paprika’s en kruiden kan je superfijn snijden met een goed mes als je er wat op oefent. En anders is een ouderwetse rasp ook wel handig. 😉 Minder onderdeeltjes om af te wassen…

  Reageren
  1. GreenEvelien Bericht auteur

   @Jella: Wij krijgen wortels en kool niet zo fijn met een goed mes als met deze keukenmachine en het werkt ook veel sneller. En dat afwassen van de onderdelen valt ook reuze mee hoor.
   Dadels lukken hier niet met een vijzel, maar ook niet in deze keukenmachine, die snijden we wel gewoon met een mes.

   Reageren

Geef een reactie

Graag enkel reageren op de inhoud van bovenstaande blog.

Wil je eerst de bovenstaande reacties lezen, misschien is je vraag al gesteld en beantwoord.

Heb je een persoonlijke vraag, ga dan naar Eco-advies.

Reacties met links naar commerciele producten of diensten worden niet toegelaten, kijk daarvoor bij Adverteren.

Je reactie is niet gelijk zichtbaar, omdat deze goedgekeurd dient te worden.

Reacties kunnen worden ingekort.Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd *


Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.