It’s not easy being Green

Negen jaar geleden was de serie “It’s not easy being Green” te zien op tv. Het gaat over een gezin in Engeland dat een oud huis koopt en duurzaam opknapt om er helemaal eco te gaan leven. Ze installeerden een waterrad en windmolen, legden moestuin aan, maakten zelf bio-diesel, installeerden uiteraard compossttoilet, fabriceerden zelf een zonne-boiler en nog veel meer groene realisaties!
inebg

Ik vond het ge-wel-dig, hier droomde ik van. Op dat moment woonden mijn vriend en ik al samen, maar nog in een rijtjeshuis in een woonwijk. En we hadden dus ook nog een tv 😉
Ondertussen zijn er veel dingen veranderd en is onze eco-droom werkelijkheid geworden.

Enthousiast werd ik toen ik deze week de serie op YouTube zag verschijnen, mijn dromen herleefden weer. Graag wil ik daarom deze serie graag met jullie delen en ik hoop dat jullie er net zo geïnspireerd door raken als ik destijds!

Er zijn drie series van de aflevering verschenen, maar ik vond de eerste serie het mooiste. Deze bestaat uit zeven afleveringen.

Aflevering 1
The family move into the house, and, with the help of friends and local businesses, they plant crops, re-tile the roof, and construct a wooden aqueduct from a stream to a water wheel, which it is hoped will provide enough energy to power the lights of the house.


Deze video is alleen beschikbaar voor donateurs.

Aflevering 2
A greenhouse is erected with a unique heatsink designed by Dick and made from recycled bottle glass to keep it warm and the family acquire two pigs, ominously named “Christmas” and “New Year”.


Deze video is alleen beschikbaar voor donateurs.

Aflevering 3
Dick attaches a generator to the water wheel that powers all the lights in the house and the family enjoys a bumper first harvest.


Deze video is alleen beschikbaar voor donateurs.

Aflevering 4
A heating distribution system is installed to help spread the warmth from the efficient wood burning stoves to the rest of the house and to clear the house of damp. Dick and Jim make biodiesel from chip fat.


Deze video is alleen beschikbaar voor donateurs.

Aflevering 5
Winter is closing in, but the heating distribution system is not working as well as intended – the wood burners can’t quite keep up with the cold Cornwall winds. The children are off at university, spreading the green message. The well at the bottom of the garden gets a wind turbine-powered pump, and the water mains are disconnected.


Deze video is alleen beschikbaar voor donateurs.

Aflevering 6
Both the heat sink and the water wheel have proven reliable. Dick installs a solar hot-water panel to complement the wood burners in the spring and autumn. 28 December arrives, and with help from Mike the farmer, and Chris the butcher, the pigs are slaughtered and butchered on the farm. People gather for the big New Year’s Eve party, the centrepiece of which is spit-roast pig.


Deze video is alleen beschikbaar voor donateurs.

Aflevering 7
A second wind turbine is erected, and a composting toilet is installed. Brigit gets into the cosmetics business by making her own moisturiser. Donnachadh McCarthy returns for a new ecological review. Result 9/10 (up from 6/10 before the move to Cornwall.)


Deze video is alleen beschikbaar voor donateurs.

Boeken
Vader en zoon Strawbridge hebben ook een aantal boeken geschreven. Het boek It’s not easy being Green is gebaseerd op de gelijknamige tv-serie.
it's not easy being green

En daarna zijn Self sufficiency for the 21st century en Practical self sufficiency verschenen.
Dit laatste Engelstalige boek is ook in het Nederlands vertaald met de titel Overleven op je eigen km2.

selfsuffiency practical selfsuffiency overlevenopkm2

Boeken “Made at home” – Nederlandstalig

groenten roken,drogen,pekelen

Boeken “Made at home” – Engelstalig

vegetables preserves breads

curing-smoking cheese-diary eggs-poultry

Lees ook:
Kijkplezier
Zelfvoorzienend?
Zelfvoorzienend vs off-grid


Vind je deze blog inspirerend?
Steun onze vereniging, word donateur en geniet van de voordelen!


Mijn nieuwe blogs over onze eco-lifestyle in je mailbox?
Schrijf je dan in op de Nieuwsbrief.


Of neem een kijkje in mijn Webwinkel of Boekenwinkel waarmee je onze vereniging ondersteunt zonder dat het jou extra geld kost.


13 thoughts on “It’s not easy being Green

 1. Trudis

  Er liggen hier ook altijd een paar boeken van hen op ons salontafeltje, om zo nu en dan eens in te kijken. Ik vind ze fantastisch!

 2. Helena

  Wat leuk dat het nu op het net staat. Ja ook ik heb dit kwijlend met manlief zitten kijken destijds. Ik wist ook niet dat ze zoveel boeken hebben geschreven. Bedankt voor de tip.

 3. ankedesender

  Heb ook het boek. Maar hoorde onlangs dat ze na de serie botweg hun manier van leven stop zetten en het huis verkochten voor veel geld. Dat wetende doorprikte toch een beetje de romantiek er rond voor mij.

 4. its me

  Ja, jammer van zo’n eind!
  Ik heb ook het boek van Helen en Scott Nearing 60 jaar zelfvoorzienend leven.
  Ook zo iets als deze serie maar beelden spreken soms meer als een boek.
  Alhoewel dit boek is ook erg leerzaam, jammer dat we wat ouder zijn anders hadden we het erop gewaagd om zo te leven!

 5. PlasticMinimalist

  Bedankt voor de tip! Zo’n zelfgebouwd/opgeknapt eco-huis zou geweldig zijn. Op gebied van zelfvoorzienend/duurzaam leven is 2015 voor mij tot nu toe een productief jaar geweest. Ik ben begonnen met een moestuin (de eerste plantjes komen al boven de grond!) én heb deze week een stapel pallets geregeld om een compostbak van te bouwen. Nu het duurzame huis nog!

 6. Gerard

  De youtube’s hierboven werken helaas niet meer. Ik vond de eerste aflevering hier de rest staan dan rechts bij ‘volgende’. Ik hoop dat deze iets langer blijven staan.

Laat een reactie achter

Graag enkel reageren op de inhoud van bovenstaande blog.

Wil je eerst de bovenstaande reacties lezen, misschien is je vraag al gesteld en beantwoord.

Heb je een persoonlijke vraag, ga dan naar Eco-advies.

Reacties met links naar commerciele producten of diensten worden niet toegelaten, kijk daarvoor bij Adverteren.

Je reactie is niet gelijk zichtbaar, omdat deze goedgekeurd dient te worden.

Reacties kunnen worden ingekort.Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd *


Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.