Onderwijs: onwijs moeilijk

Laatst hoorde ik dat een vriendin nu al te laat was om haar kindjes voor 2013 in te schrijven bij de basisschool bij haar op de hoek. Ik had daar nog helemaal niet over nagedacht om onze zoon in te gaan schrijven.
Gelukkig is dat hier in de Ardennen ook niet nodig, ze zijn blij met iedere inschrijving, hahaha. Maar ik begon daardoor wel na te denken over wat voor soort onderwijs wij gaan kiezen voor onze kinderen.

Ik ben van mening dat het huidige onderwijssysteem niet meer van deze tijd is. Onderstaand filmpje geeft mijn mening goed weer:

Als je gaat zoeken wat voor onderwijs er allemaal mogelijk is, zie je door de bomen het bos niet meer. Je hebt de keuze tussen een openbare of religieuze school. En daarnaast ook nog scholen met de volgende onderwijsmethoden:

  • vrije school / steinerschool
  • freinet
  • montessori
  • jenaplan
  • iederwijs
  • dalton
  • sudbury
  • circuitonderwijs

En alsof er nog niet keus genoeg is, bestaat ook nog de optie voor thuisonderwijs.
Meer achtergrond-informatie en ervaringen over al deze onderwijsmethoden, kun je vinden op mijn nieuwe pagina over onderwijs in “Natuurlijk ouderschap”.

Hier in de Ardennen is de keuze gemakkelijk, want je hebt hier gewoon geen scholen met speciale onderwijsmethoden. De enige keuze die je hebt is in welke plaats en daarmee samenhangend de grootte van de school. Of thuisonderwijs.
Wij zijn er nog niet aan uit wat we gaan kiezen: een kleine school van totaal 15 leerlingen in één klas of een middelgrote school met aparte klassen. De grote school in de stad kiezen we in ieder geval niet vanwege de drukte en grootschaligheid. Of misschien opteren we voor thuisonderwijs. Zodra we een keuze gemaakt hebben, zullen we deze uiteraard vermelden.

Succes gewenst aan alle ouders die voor dezelfde moeilijke keuze staan!

Heb je vragen over (thuis)onderwijs?
Of wil je in contact komen met andere ouders die thuisonderwijs geven?
Meer info vind je op mijn website onder “Natuurlijk Ouderschap – Onderwijs“.

Lees ook:
Thuisonderwijs?


Vind je deze blog inspirerend?
Steun onze vereniging, word donateur en geniet van de voordelen!


Mijn nieuwe blogs over onze eco-lifestyle in je mailbox?
Schrijf je dan in op de Nieuwsbrief.


Of neem een kijkje in mijn Webwinkel of Boekenwinkel waarmee je onze vereniging ondersteunt zonder dat het jou extra geld kost.


Laat een reactie achter

Graag enkel reageren op de inhoud van deze blog.

Wil je eerst de bovenstaande reacties lezen, misschien is je vraag al gesteld en beantwoord.

Heb je een persoonlijke vraag, ga dan naar Eco-advies.

Reacties met links naar commerciele producten of diensten worden niet toegelaten.

Je reactie is niet gelijk zichtbaar, omdat deze goedgekeurd dient te worden.

Reacties kunnen worden ingekort.

Je mag kritisch zijn, maar reacties die niet respectvol zijn, worden niet toegelaten.Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd *


Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.